Giriş Yap

Üye Ol

E-posta adresinize bir parola gönderilecek.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

ENGELLİ OKULLARI

 

Eğitim düzeyinin ileri düzeyde olmadığı Afrika’da görme ve işitme engellileri hayata topluma kazandırabilmek için yurt dışı ilişkiler departmanına bağlı olarak faaliyet gösteren İşitme Engelliler Okulu bünyesinde eğitim verilmesi için 4 ila 12 yaş arasındaki görme ve işitme engelli çocuklar için işitme cihazları ve göz tedavileri sağlandıktan sonra eğitim sistemi temin edilecektir. Ayrıca VESİLE tarafından görevlendirilen bir odyolog tarafından çocukların işitme testleri yapılarak işitme kaybı düzeyleri ölçülmüş, görme engelliler içinde gerekli tüm müdahaleler yapılmış olup, söz konusu okulda öğrenim görebilecek duruma gelmiş olan öğrencilerin kulak, burun, boğaz muayeneleri gerçekleştirilerek öğrencilerin işitme cihazı ve görme düzeyine göre gerekli cihazları temin edilerek kullanımına uygun hale getirilmesi için gerekli tüm müdahaleler gerçekleştirilecektir. Söz konusu okuldaki sınıflarda kullanılmak üzere kara kalem uluslararası işaret dili tablosu ve evrensel görme engelli okuma cihazı temin edilecektir, ayrıca evrensel işaret dili el kartı da öğrenci ve öğretmenlere dağıtılmak üzere temin edilecektir.

Paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Açılan Görme ve İşitme Engelli okulumuzda hayata dair umudu kalmayan ve kendini toplumdan soyutlamış mazlum ve ihtiyaç sahibi çocuklarımız meslek sahibi olarak hayata kazandırılmış olacaklardır.

Hedefimiz 2020 yılında projesini başlattığımız Görme ve işitme engelliler okulunu en kısa sürede sonuçlandırmış ve en az 5000 mazluma ulaşmış olabilmektir.

UNUTMAYIN!

 

Yapılan her bağış mazlum ve ihtiyaç sahibi bütün insanlık için umudun habercisidir. SENDE VESİLE OL.

İletişim
whatsapp
phone
email