Giriş Yap

Üye Ol

E-posta adresinize bir parola gönderilecek.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

KURBAN BAĞIŞI

 

Adak, Akika, Şükür ve Şifa kurbanlarınızı kestirmek isterseniz, VESİLE DERNEĞİ aracılığı ile kestirebilirsiniz.

Bağışlanan kurbanlar Türkiye, Bangladeş, Çad, Mali, Uganda, Somali, Etiyopya, Gazze, ve Yemen’de ülkelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Kurbanlar sağlık ve hijyen koşullarına dikkat edilerek kesilmekte ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. VESİLE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ olarak Vacip ve Nafile olarak kurbanlarınızı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için mücadele ediyoruz. Bağıştan sonra vekalet alınıyor ve ardından kesim aşamasından dağıtım aşamasına kadar elektronik ortamlarda kayda alınıp paylaşılıyor.

Derneğimizin yürüttüğü kurban faaliyetine dileyen bağışçımız ve gönüllümüz kurban faaliyetinin yürütüldüğü bölgede yardımların ulaşmasında bizzat çalışmalara katılabilmektedir.

Online Kurban Bağışı
Paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Sıkça Sorulan Sorular

Bağışçılarımız tarafından Online olarak yardımlar için makbuz kesilememekte olup, Ancak Online bağışlarda banka, kredi kart ekstreniz geçerli sayılmaktadır.

Afrika’da üreticilik, besicilik ve işçilik maliyetleri düşük durumda bunun yanı sıra Afrika’da faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ki dernek gönüllülerimizin bulunması maliyetlerin minimuma inmesinde faydalı oluyorlar.

Afrika ,Uganda ve Çad’da Müslüman yetim çocukların yoğun olduğu bölgelerde kesiyoruz.

Büyük baş ise hisseler tamamlanınca kesiliyor ve video gönderiliyor ancak net tarih veremiyoruz büyükbaş da diğer 7 hissenin toplanmasına dair.

1) E-Devlet üzerinden aratma bölümüne Dernek sorgulat yazıp önünüze çıkan ekrana vesile insani yardım derneği yazdığınız zaman derneğimizin orada aktif bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

2) İstanbul valiliğini arayarak STK birimine bağlanarak derneğimizin ismini vererek valilikten aldığımız izni sorgulayabilirsiniz.

Bağışlarımız kurbanlarını Vesile Derneği’nin belirlediği bölgelerde kestirebilirler. Bağışlanan bu kurbanlar kimi zaman Afrika ülkelerinde, kimi zaman Arakan mülteci kamplarında, kimi zamanda afet ve savaş mağduru ülkelerde kesilmektedir.

Evet, Vakıf ve Dernek gibi kuruluşlara vekâlet verilir. Ancak aranan şart, Kuruluşların kesilen kurbanı İslam’a uygun bir şekilde kesip etlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırması ve derilerin doğru yerlerde değerlendirmesi gerekir. Kurumların kesilen kurbanları doğru yerlere ulaştıran güvenilir bir kurum olması gerekir.

Kesilen kurbanlarla ilgili hayır sahiplerine 24 saat içerisinde dönüş yapılmaktadır. İletişim merkezlerimiz tarafından aranarak kurbanların kesildiği yerlerle ilgili bilgi verilerek cep telefon numaralarına kısa mesaj ve video gönderilmektedir.

UNUTMAYIN!

 

Yapılan her bağış mazlum ve ihtiyaç sahibi bütün insanlık için umudun habercisidir. SENDE VESİLE OL.

İletişim
whatsapp
phone
email