Giriş Yap

Üye Ol

E-posta adresinize bir parola gönderilecek.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Afrika’da üreticilik, besicilik ve işçilik maliyetleri düşük durumda bunun yanı sıra Afrika’da faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ki dernek gönüllülerimizin bulunması maliyetlerin minimuma inmesinde faydalı oluyorlar.

Afrika ,Uganda ve Çad’da Müslüman yetim çocukların yoğun olduğu bölgelerde kesiyoruz.

Fiyatları yerin altından çıkma mesafesine, kaç kişilik olacağına coğrafik yapıya göre değişiyor.

Küçük baş bağışınız ulaştıktan sonra arkadaşlar vekalet için arıyorlar ve sonrasında en geç 5 gün içinde kesilmesi ve isminiz okunurken kesilen kurbanınızın videosunun whatsapptan sizlere ulaştırılması gerçekleşiyor.

Büyük baş ise hisseler tamamlanınca kesiliyor ve video gönderiliyor ancak net tarih veremiyoruz büyükbaş da diğer 7 hissenin toplanmasına dair.

1) E-Devlet üzerinden aratma bölümüne Dernek sorgulat yazıp önünüze çıkan ekrana vesile insani yardım derneği yazdığınız zaman derneğimizin orada aktif bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

2) İstanbul valiliğini arayarak STK birimine bağlanarak derneğimizin ismini vererek valilikten aldığımız izni sorgulayabilirsiniz.

 

Sözlükte artma, çoğalma, temizlik, bereket, iyi hâl ve övgü anlamlarına gelen zekât, dinî bir terim olarak, belirli bir malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekât alabilecek durumdaki muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, islam’ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine’de farz kılınmıştır. Kur’an-› Kerim’de “Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin…” (Bakara, 2/43, 110; Hac, 22/78; Nur, 24/56; Mü- cadele, 58/13; Müzzemmil, 73/20); “Onların mallarından, kendilerini temizleyeceğin, arıtıp yücelteceğin bir sadaka al ve onlar için dua et; çünkü senin duan onlara huzur verir. Allah işitendir, bilendir.”

(Tevbe,9/103) buyrulmaktadır.

UNUTMAYIN!

 

Yapılan her bağış mazlum ve ihtiyaç sahibi bütün insanlık için umudun habercisidir. SENDE VESİLE OL.

İletişim
whatsapp
phone
email