Giriş Yap

Üye Ol

E-posta adresinize bir parola gönderilecek.

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

SU KUYUSU BAĞIŞI

 

Araştırma raporlarına göre 768 milyon kişi temiz içme suyu imkanlarından yoksun durumda. Bu yüzden her yıl yüzbinlerle çocuk hastalanıyor ve ölüyor. Temiz suya erişimi olmayan insanların çoğunluğunu ise ücra kırsal yörelerde ya da kentlerin yoksul mahallelerinde yaşamakta olan yoksullar oluşturuyor.

Temiz su, yeterli sanitasyon ve hijyen imkanlarının olmayışına bağlı ishalli hastalıklar yüzünden her gün 5 yaş altı 1.400 kadar çocuk ölüyor.

VESİLE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ olarak en çok ihtiyaç olan bölgeler belirleniyor, belirlenen bölgeler üzerinden bağışçılarımızın destekleriyle 6 ile 8 hafta içerisinde su kuyuları açılıyor. Ulaşabildiğimiz her insana su ulaştırmak için bağışçılarımız ile birlikte Bangladeş, Çad, Uganda, Etiyopya, Mali, Somali’de binlerce su kuyusu açtık ve açmaya devam edeceğiz

Online Su Kuyusu Bağışı
Paylaş:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

SUDA HİJYEN

 

Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşıyor. Küresel ısınmada Afrika bölgesini giderek daha da etkiliyor. Bu nedenle bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için su kuyularının açılması gerekiyor. Afrika’da temiz su oranı düşüklüğünden dolayı salgın hastalıklar ve su zehirlenmelerinden pek çok insan hayatını kaybetmekte. VESİLE DERNEĞİ Uyum Kontrol Ekibimiz ile 2020 yılında su ve hijyen çalışmalarımızla Afrika’da, Asya’da sayıda su kuyusu açtırdık. Dünya genelinde yapılan faaliyetlerimiz sonucu binlerce insana temiz suyu ulaştırdık

Sıkça Sorulan Sorular

Su kuyusu faaliyetleri yürüttüğümüz bölgelerde kuraklık hakim olmakla beraber su kaynakları oldukça yetersiz miktarda. İnsanlar en temel ihtiyaçlarından biri olan su ihtiyacından mahrum kalmamaları için su kuyusu çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

En geç 1 ay içerisinde açmaktayız.

Çeşitli şekillerde testlerden geçirilerek temiz olduğu kanısına varılıyor. 

Yıl içerisinde düzenli olarak denetim ve tamiratı gerçekleştiriliyor.

Bir su kuyusu açtırmanın Asya Bolgesi fiyatı 4.500 TL, Afrika da 10.500 TL.  Açtırdığınız su kuyusunun ismini kendiniz verebiliyorsunuz ve tarafınıza özel olarak fotograf ve video gönderilmektedir.

UNUTMAYIN!

 

Yapılan her bağış mazlum ve ihtiyaç sahibi bütün insanlık için umudun habercisidir. SENDE VESİLE OL.

İletişim
whatsapp
phone
email